Sikeres volt a Kékszalag nyomkövetése az Antenna Hungária IoT hálózatán

forrás: Prím Online, 2017. július 12. 15:11

A 49. Kékszalag Erste World Nagydíj mezőnyének egy része idén először IoT alapú GPS nyomkövetőket is kapott, a nagydíj nyomkövetése az Antenna Hungária Balaton térségében kiépített IoT hálózatán keresztül valósult meg. Az esemény jó bizonyíték volt arra, hogy a többfajta nyomkövetés közül az IoT alapú volt az, amelynek alaphálózata stabil kapcsolatot biztosít az adatok fogadásához és amely segítségével megfelelő szenzorok felhasználása esetén valóban élményszerűvé tehető a verseny figyelése.

Az Antenna Hungária, hazánk vezető állami tulajdonban levő vezeték nélküli távközlési szolgáltatójaként kiépítette IoT (Internet of Things, azaz a Dolgok Internete) hálózatát a Balaton térségében, a tavon és közvetlen környékén teljes lefedettséget kínálva. Az AH évtizedes tapasztalatra tett szert a vezeték nélküli hálózatok létrehozásának terén, illetve országos szervizhálózatára és telephely-infrastruktúrájára támaszkodik a szolgáltatás létrehozásakor. A hálózati szolgáltatás nyújtásán túl az AH az adatelemzés és alkalmazások terén is rendelkezésre áll széleskörű portfóliójával, ezáltal komplett IoT megoldásokat tud nyújtani ügyfelei számára.  

 

A Kékszalag volt az első alkalom, ahol az IoT-s nyomkövetés – 50 hajó részvételével – debütált. Az esemény jó bizonyíték volt arra, hogy a többfajta nyomkövetés közül az IoT alapú volt az, amelynek alaphálózata stabil kapcsolatot biztosít az adatok fogadásához és amely segítségével megfelelő szenzorok felhasználása esetén valóban élményszerűvé tehető a verseny figyelése. A nyomkövetés két pilléren nyugodott: több hajón szenzorok kerültek elhelyezésre, melyek az IoT hálózaton keresztül küldték jeleiket. A mezőny haladása hasznos információ volt mind a versenyzők, mind a barátok, családtagok, a verseny iránt érdeklődők számára, a fogadott jeleket egy térképes megjelenítő felületen követhettek az érdeklődők. 

 

A tracker-ek jelei az Antenna Hungária IoT hálózatán kerültek továbbításra, amelyet éppen ilyen típusú adatokhoz találtak ki. Az IoT hálózat segítségével a 4G hálózatok túlterheltsége esetén is biztosított a nyomkövetés, és a felhasználóknak sem SIM kártyára, sem internet-előfizetésre nincs szüksége a szolgáltatás használatához. 

 

 

A vezeték nélküli LPWAN (Low Power Wide Area Network) technológián alapuló hálózat gépek, eszközök, szenzorok által küldött kisméretű adatcsomagok kommunikációját teszi lehetővé. A végponti kommunikációs berendezések, szenzorok minimális energiaigénye rendkívül alacsony energiafelhasználást jelent, ezáltal hosszú élettartamot garantál az eszközök számára. A Long Range (LoRa) rádiós technológia felhasználásával akár több tíz kilométeres sugárban is lehetővé válik a vezeték nélküli átvitel az eszközök között. Az LPWAN technológiára épülő IoT megoldások ezáltal alacsony beruházási költséget, illetve egyszerű telepítést és bővítést tesznek lehetővé, ami konkrét költségcsökkenést eredményezhet az üzleti ügyfelek számára.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Először szerzett aranyérmet magyar csapat a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián

Az idén Szíria által rendezett Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpia (IIOT) világversenyt a miskolci Földes Ferenc Gimnázium diákjai nyerték meg a tíz résztvevő csapat közül. A világverseny előkészületeihez is jelentősen hozzájárult Magyarország, hiszen az idei versenyre kiválasztott feladatok kétharmadát magyarok állították össze.

2024. május 16. 09:55

A Vodafone országos hálózatfejlesztési programja újabb mérföldkőhöz érkezett

A Vodafone Magyarország hálózatfejlesztési stratégiájának részeként 2024 végéig országosan az állomások 40 százalékán végez kapacitásbővítést, ami a hívásminőséget és a letöltési sebességet is jelentősen javítja. A hálózatfejlesztési programnak köszönhetően többek között Debrecenben, Miskolcon, Veszprémben, Székesfehérváron és Nyíregyházán élvezhetik a szolgáltató ügyfelei a gyorsabb mobilinternetet. 

2024. május 15. 20:44

Digitális gyermekvédelmi konferenciát szervezett az NMHH és az ELTE

A szabályozás területén megindult fejlődés Európa és Magyarország számára is kiemelten fontos, csak ez teremti meg a lehetőséget a gyermekek szexuális kizsákmányolásának feltárásához, és teszi lehetővé, hogy a bántalmazás önkéntes bejelentése és a monitorozási kötelezettség közösen segítse a gyermekek védelmét az online térben. Többek között ez is elhangzott a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatásával, az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar által a gyermekek online bántalmazása elleni védekezésről szervezett konferencián.

2024. május 15. 19:31

Hozzuk ki a legtöbbet okostelefonunk hangzásából!

A hétköznapok elengedhetetlen részeként okostelefonunk egy kifejezetten kényelmes eszköz, amit számos dologra használhatunk. Akár csak telefonálunk, akár filmet vagy sorozatot nézünk, esetleg megbeszélésen veszünk részt vagy zenét hallgatunk, fontos, hogy a legjobb minőségű hangot kapjuk. A HONOR friss tippei ebben segítenek. 

2024. május 15. 16:10

A világ 600 legjobb fiatal egyeteme közé került a Széchenyi-egyetem

Az 501–600. helyen szerepel a győri Széchenyi István Egyetem azon a ranglistán, amelyet a Times Higher Education (THE) május 14-én tett közzé a világ legjobb fiatal egyetemeiről. Az intézmény újabb sikere mögött erősödő kutatási teljesítménye, valamint szoros ipari és nemzetközi kapcsolatai állnak.

2024. május 15. 14:33

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38